Wśród gier stołowych łatwo znaleźć gry zręcznościowe, które umilą czas i dużym i małym. Gry dla dzieci i dorosłych, dla grupy przyjaciół; gry dla dziewczynek i gry dla chłopców – każdy z wymagających graczy znajdzie swoją ulubioną zręcznościówkę, w którą będzie mu się grało najprzyjemniej.

Gry zręcznościowe to źródło nieograniczonej rozrywki. Wciąż rozgrywane partie i rundy powoduję nie tylko wzrost trudności, ale również dobrej zabawy i poprawy zręczności u graczy. Wskazane są szczególnie najmłodszym, ze względu na wspomniane poprawienie zręczności, którą nasi milusińscy powinni ćwiczyć od najmłodszych lat.

Niektóre z gier zręcznościowych wymagają niesamowitego skupienia i ostrożnego układania. Inne polegają głównie na braniu elementów o różnym stopniu trudności. Różne stopnie trudności pozwalają pracować nad sprytem i tworzeniem strategii rozgrywania biorąc pod uwagę wciąż zmieniające się warunki (np. gdy inny gracz wykona swój ruch, blokując nam nasze kolejne).

Do wyboru mamy całą gamę klasycznych gier zręcznościowych, takich jak „Jenga” czy „Pchełki”, w tej klasycznej, jak również w lekko unowocześnionej wersji. Możemy również pokusić się o zaskakująco ciekawą nowość, jak „Łubudu” od wydawnictwa Alexander, lub grę opartą o znaną bajkę – przykładem jest fascynująca gra „Wyścig o złoty tłok” oparta o film animowany Auta 3, stworzona przez Cobi.

Bez względu na wybór ulubionej gry zręcznościowej, gry planszowe są ciekawą odskocznią od pracy, szkoły i obowiązków, a przy tym pozwalają na wspólne spędzanie czasu i rozmowy w gronie najbliższych i przyjaciół.