Wiele razy zastanawialiście się co można kupić dziecku w wieku przedszkolnym pod choinkę lub na urodziny? Każdy z nas, kto stanął przed takim wyzwaniem rwał włosy z głowy z powodu braku pomysłów. Puzzle są więc ostatnią deską ratunku dla zabieganych.

Puzzle z okienkiem czy puzzle ramkowe?

To dobre pytanie. Puzzle z okienkiem to ciekawe rozwiązanie dla małych odkrywców. W każdym okienku ukryty jest bowiem obrazek przedstawiający, w zależności od puzzli, wnętrze kurnika, auta służbowego, budynku. Puzzle ramkowe są odpowiednie dla małych użytkowników, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z puzzlami. Są to też puzzle z których ucieszą się rodzice – puzzle zajmują mało miejsca po ułożeniu. Obrazek nie zniechęca dziecka: mała ilość elementów i ramka, do której można dopasować puzzle ułatwia układanie, a po skończonej zabawie pozwala schować puzzle nawet między książki. Zatem obie propozycje znajdą swoich fanów.

Puzzle rodzinne

Zagrać w puzzle jest ciężko, chociaż i na to producenci znaleźli sposób. Puzzle dla chłopca, puzzle dla dziewczynki, a memo dla całej rodziny. Puzzle zawierające w pudełku również kafelki do gry memo, są ciekawą propozycją dla osób, które wybierają się z wizytą do znajomej rodziny z dziećmi. Jeśli jednak wśród członków tej rodziny są wyjątkowi miłośnicy puzzli warto sięgnąć po puzzle 3w1 lub 4w1. To dobre rozwiązanie pozwalające na wspólne układanie różnych obrazków i spędzaniu wspólnie wolnego czasu.

Wiele układanek w jednym pudełku

Producenci wychodzą zatem naprzeciw wymaganiom kupujących i dostosowują produkty do ich gustów. Miłośnicy puzzli mogą cieszyć się czterema zestawami w jednym pudełku a fani nie tylko puzzli ale również  gier mogą z uśmiechem na ustach przenieść się znad planszy puzzli do grania w memo z rodziną i przyjaciółmi.